برگزاری مراسم نامزدی به عهده کیست ؟

مراسم نامزدی به عهده کیست ؟ پرشکوه : درباره اینکه این مراسم بر عهده خانواده عروس است یا داماد باز هم باید بگوییم که بستگی به رسم و رسوم خانواده ها دارد و عموماً رسم و رسومات در جلسه بله برون و یا خواستگاری به طور تمام و کمال ذکر شده اند. اما از گذشته تا به امروز آن چیزی که در بین اقوام مختلف ایرانی به رسمیت شناخته شده است.

مراسم نامزدی به عهده کیست

مراسم نامزدی به عهده کیست

مراسم نامزدی به عهده کیست

مسئول برگزارکننده مراسم نامزدی خانواده عروس است. وخانواده عروس تمام هزینه ها را برای برپایی جشن نامزدی بر عهده دارد؛ اما در بعضی از شهرهای ایران و تهران درست است که خانواده عروس مراسم نامزدی را بر عهده گرفته است خانواده داماد تنها تهیه کیک و گل مراسم را بر عهده دارند.

البته در بعضی خانواده ها هزینه آتلیه عروس و آرایشگاه عروس و لباس عروس برعهده خانواده داماد است. بسیاری از شهرها هم که مراسم در منزل برگزار می شود و یا فقط مسئولیت تهیه مکان مراسم با خانواده عروس است بعد از تهیه مکان مراسم توسط خانواده عروس میوه و شام مراسم را خانواده داماد باید بر عهده بگیرند. در بیشتر استان های کشورمان نیز به این ترتیب است که هر خانواده یک مراسم جداگانه را برگزار کند و نامزدی زوج ها را اعلام کنند. ولی امروزه برگزاری مراسم نامزدی و هزینه های آن برعهده خانواده عروس و پدر عروس است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *