بهداشت و مراقبت از ناخن ها در عروسی

بهداشت و مراقبت از ناخن ها در عروسی , پرشکوه : بهداشت و مراقبت از ناخن یکی از عواملی است که نقش مهمی در زیبایی دست ایفا می کند و به همین دلیل از گذشته تاکنون زنان همیشه سعی می کردند ناخن های خود را با انجام تغییرات مختلفی از نظر رنگ و فرم آن زیبا جلوه دهند.

چند مدت دیگر قرار است به عروسی یا مهمانی بروید و میخواهید با ناخن هایتان خود نمایی کنید به همین منظور میخواهید ناخن هایتان را مانیکور کنید اما میبینید که ناخن هایتان خیلی کوتاه است استرس و نگرانی نداشته باشید چون ما میخواهیم راه هایی پیش روی شما قرار بدهیم و شما یاد خواهید گرفت چه اقداماتی لازم است انجام دهید تا ناخن هایتان زود رشد کند تا مانیکور و پدیکور مورد علاقه تان را روی ناخن هایتان انجام بدهید.

اگر ناخن هایتان شکننده یا آسیب دیده است بهتر است هرروزه با یک پنبه آغشته به روغن زیتون هرروز روی ناخن هایتان بمالید با این کار هم ناخن هایتان در برابر شکنندگی و آسیب مقاوم میشود و دیگر اینکه ناخن هایتان سریع تر و زودتر رشد میکنند.

ناخن ها هم مانند دیگر اجسام اگر مدت زمان طولانی در معرض رطوبت باشند ترک خورده و شکسته میشوند پس از قرار دادن ناخن ها در رطوبت به مدت زیاد بپرهیزید

پرو تئین و کلسیم فراوان موجود در گروه لبنیات و انواع حبوبات و گوشت باعث مقاوم کردن و تشریع رشد ناخن ها میشود.بنابراین مصرف این مواد مغذی برای شما توصیه میشود.

بهداشت و مراقبت از ناخن ها در عروسی

بهداشت و مراقبت از ناخن ها در عروسی

بهداشت و مراقبت از ناخن ها در عروسی

در بهداشت و مراقبت از ناخن ها در عروسی تغذیه ورژیم غذایی صحیح در رشد و سلامت ناخن ها نقش مهمی دارد .علاوه بر دریافت ویتامین از طریق تغذیه و مصرف غذاهای حاوی ویتامین از مکمل های ویتامین نیز استفاده کنید تا بدنتان به مقدار کافی ویتامین های  دریافت کند. مصرف این ویتامین ها علاوه بر این که سرعت رشد ناخن هایتان را بهتر میکند باعث تقویت ناخن هایتان نیز میشوند

مواد شیمیایی همچون کلر  و پاک کننده های قوی شکنندگی ناخن ها را تشدید میکنند پس تا حد ممکن از برخود این مواد با ناخن هایتان تا جایی که امکان دارید پرهیز کنید.چون اثرات منفی روی رشد  ناخن های شما دارد

در آرایشگاه عروس برای سوهان کشیدن ناخن هایتان از سوهان نرم و ظریف استفاده کنید و هیچگاه ناخن هایتان را در دو جهت سوهان نکشید بلکه آنها را به شکل مربع سوهان بکشید و در مرحله بعدی گوشه ها را گرد کنید این شیوه سوهان کشیدن و مرتب کردن ناخن ها باعث رشد منظم ناخن و زیباتر شدن ناخن ها میشود.

هنگامی که قصد خرید دستکش دارید بهتر است جنس کتان که بورس میباشد انتخاب کنید از ویژه گی های کتان این است که رطوبت را جذب خود میکند و مانع عفونی شدن ناخن ها میشود.از دستکش های که جنس نایلونی دارند خرید نکنید این نوع جنس دستکش رطوبت را جذب خود نمیکند و ناخن های شما در محیط نمناک و مرطوب که برای رشد قارچ ها مناسب است باقی می ماند.

بعضی افراد زیر ناخن های خود لک های سفید رنگی دارند که جلوه بدی به ناخن ها میبخشد.برای از بین بردن این لک ها متخصصان علوم تغذیه مصرف زینک را توصیه می کنند برای دریافت زینک  و استحکام ناخن هایتان روزانه یک عدد تخم مرغ  و یک لیوان شیربه برنامه غذایی روزانه خود اضافه کنید.

ناخن ها نیز به تقویت و ماساژ نیاز دارند با ماساژ دادن ناخن هایتان رشد آنها را تحریک کنید ماساژ دادن همچنین میتواند ناخن ها را براق وتقویت می کند.خاصیت ماساژ افزایش جریان خون و رشد سریع بافت ناخن میشود.

برای بهداشت و مراقبت از ناخن ها در عروسی آرایش یا پاک کردن لاک ناخن هایتان از مواد و محصولات درجه یک استفاده کنید لاک های ناخنی را انتخاب و استفاده کنید که در ساختار آن از استون و فرمالیید استفاده نشده باشد.لاک های ناخن با پایه استات انتخاب خوبی می باشد.

توجه

پوست اطراف ناخن به عنوان تخت خواب  برای ناخن بشمار می رود سعی کنید پوست اطراف ناخن هایتان را نکنید و از این کار اجتناب کنید با این کار باعث می شوید ناخن هایتان سست و شکننده شود.

برای کوتاه کردن یا فرم دادن به ناخن هایتان از ناخن گیر و سوان تیزی استفاده کنید.

این تنها پوست نیست که از خشکیبیش از حد رنج میبرد،ناخن های شما نیز به رطوبت و چربی نیازمندند،سعی کنید آنها را با کرم مرطوب کننده چرب نگه دارید و ماساژ دهید. با این روش میتوانید صاحب ناخن هایی با جلوه زیبا و خوش فرم و مقاوم باشید.

به جای استفاده از استون که ساختار مولکولی دارد برای ناخن از پدهای ناخن استفاده کنید چون استون باعث خشک شدن ناخن هایتان میشود و این عامل سبب و مسبب شکستن ناخن هایتان میشود.

لاک های براق کننده سبب براق شدن و ایجاد قشر مقاوتی روی ناخن موجب دوام بخشیدن به لاک ناخن می شود براق کننده ناخن جلوه زیبا و درخشندگی به ناخن ها می دهد.

چکار کنیم ناخن هایمان سریع تر رشد کنند

گام اول رشد سریع ناخن

بهداشت و مراقبت از ناخن ها در عروسی وقتی از انگشتانتان استفاده میکنید خون به بستر ناخن ها جریان پیدا می کند که این باعث رشد سریع تر ناخن ها می شود.پس کارهایی مانند تایپ کردن ،زدن انگشت به یک سطح سفت(مثل میز)یا نواختن پیانو برای چند دقیقه در روز محرک کافی برای رشد سریع ناخن هایتان هستند.

گام دوم رشد سریع ناخن

برای اینکه ناخن هایی سالم داشته باشید نیاز به این است روزانه و به طور مرتب دستهایتان را با مرطوب کننده چرب کنید و کاتیکل هایتان را نیز چرب کنید.برای جلوگیری از شکنندگی یا شکافت ناخن و پوست اطراف آن از یک لایه لاک محافظ روی ناخن هایتان استفاده کنید.

گام سوم رشد سریع ناخن

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که به سوهان کشیدن علاقمند هستید مدتی از این کار دست بکشید،سوهان کشیدن بیش از اندازه به ناخنها رشد ناخن ها راکند میکند.

گام چهارم رشد سریع ناخن

:آب پرتقال دارای ویتامین ثبوده که باعث تولید کلاژن و سلامت ناخن ها میشود.آب پرتقال همچنین اسید فولیک دارد که برای رشد ناخن ها بسیار موثر است. برای این منظور ابتدا ناخن های خود را با آب پرتقال  به مدت ۱۰دقیقه خیس کنید.سپس ،آنها را کاملا با آب گرمبشویید  و خشک کنید.بعد به ناخن ها مرطوب کننده بزنید  این کار را هرروز و مرتب ادامه بدهید تا به نتیجه مطلوب برسید.

برای مرطوب نگه داشتن ناخن هایتان از مرطوب کننده استفاده کنید میتوانید با مقداری وازلین رطوبت کافی ناخن هایتان را تامین کنید شب ها قبل از خواب بهترین زمان چرب کردن ناخن هایتان است اگر در بیرون از خانه احساس کردید که ناخن هایتان خشک شده و مستعد شکنندگی است میتوانید مقداروازلین در کیف خود داشته باشید اگر از بوی وازلین خوشتان نمی آید میتوانید از سایر مرطوب کننده یا چرب کننده مخصوص ناخن استفاده کنید .روغن زیتون نیز برای مرطوب و چرب نگه داشتن به اندازه کافی ناخن های دست مفید است.

موقع انجام کارهای منزل مانند شستشوی ظرف ها،دستکش پوشیدن را فراموش نکنید.کارهایی نظیر کشاورزی یا باغبانی کردن شستشوی سرویس بهداشتی، به دستهایتان آسیب می رساند .برای جلوگیری از تجمع میکروبها زیر ناخن هایتان در حین انجام کار بهتر است دستکش به دست داشته باشید .هنگام کار کردن با مواد شیمیایی مانند شوینده ها ناخن های دست ممکن است به احتمال زیاد آسیب و صدمه ببیند.برای حتیاط بیشتر قبل از اینکه دستکش به دستتان کنید دستانتان را با کرم مرطوب کننده انگشتان و ناخن هایتان را چرب نگه دارید.

 

بهداشت و مراقبت از ناخن ها در عروسی قبل از اینکه کوتیکول های ناخن هایتان را ببرید به مدت چند دقیقه در اب گرم قرار دهید،یا از روغن های مخصوص کوتیکول استفاده کنید  بلرای گرفتن ناخن هایتان دقت کنید که از ته نگیرید چون ممکن است موجب ایجاد آسیب به ناخن شود.

افرادی که مبتلا به دیابت هستند در گرفتن ناخن دقت داشته باشند که گوشه کنار ناخن ها به صورت تیز کوتاه نکنید.چون در این حالت ناخن که حالت تیزی به خود گرفته است ممکن است به گوشت ناخن فرو بره و باعث عفونت و زخم ناخن شود و برای فرد صدمه و آسیب وارد شود.

 بعد از اینکه کار شستشوی ظرف ها را تمام کردید یا حمام کردید یا دست هایتان را با آب شستید آب ناخن هایتان را خشک کنید. به ویژه بعد از استخر و شنا سعی کنید ناخن هایتان را خشک و از رطوبت پاک کنید تا از بروز عفونت های قارچی جلوگیری کنید.

پرشکوه مرجع معرفی خدمات عروسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *