برگزاری جشن نامزدی ایرانی

برگزاری جشن نامزدی ایرانی , پرشکوه : جشن نامزدی رسمی است که در نقاط مختلف ایران با اداب و رسوم خاص هر منطقه برگزار می شود و معمولا برگزاری این مراسم های نامزدی متفاوت است. بیشتر افراد مراسم نامزدی شان را بسیار مفصل برگزار می کنند و بعضی افراد هم به صورت جشن خانوادگی و مختصر این مراسم را برگزار می کنند. در این مقاله ما برای شما درباره جشن نامزدی و آداب برگزاری مراسم نامزدی اطلاعات کافی را بیان می کنیم با پرشکوه همراه باشید …

برگزاری جشن نامزدی ایرانی

برگزاری جشن نامزدی ایرانی

برگزاری جشن نامزدی ایرانی

درباره برگزاری جشن نامزدی و تشریفات مجالس مربوط به آن باید گفت که برگزاری جشن نامزدی در واقع اولین مراسم رسمی بعد از بهم رسیدن زوج ها است و از این رو از مهم ترین و بهترین مراسم هایی است که زوج های جوان پس از به هم رسیدن دوست دارند که با هم تجربه کنند. درباره اصالت این مراسم باید بگوییم که این مراسم ریشه ای دیرینه در آداب و سنن ما ایرانی ها دارد و با اداب خاص و مختلف در سرتاسر جهان برگزار بین زوج ها برگزار می شود.

از اولین کشور هایی که اقدام به برگزاری این گونه مراسم ها کرده است کشور یونان بود که نخستین مراسم نامزدی در این کشور برگزار شده است این مراسم که از سالیان دراز بوده و هست هر ساله دست خوش تغییرات و تحولات زیادی شده است، در کشور ما برای برگزری چنین مراسم های آداب و رسوم خاصی وجود دارد و برگزاری جشن نامزدی دارای چارچوب و قواعد خاصی است که در نقاط مختلف ایران، بنا به فرهنگ ان منطقه ممکن است تا با کمی تغییر همراه باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *