انگشتر نامزدی شیک و تک

انگشتر نامزدی شیک و تک , پرشکوه : ازمتداول ترین رسومات ازدواج خرید انگشتر نامزدی می باشد که به عنوان هدیه از طرف داماد به عروس خانم هدیه داده میشود و به همین خاطر خرید کردن انگشتر زیبا و تک و منحصر بفرد مهم و با اهمیت می باشد.

انگشتر نامزدی شیک و تک

انگشتر نامزدی شیک و تک

در ایران رسم بر این است که بعاز طی مراحل آشنایی دختر و پسر اگر باهم به توافق رسیدند و همدیگر را پسند کردند به عروس خانم از طرف داماد و خانواده اش انگشتری با عنوان انگشتر نشان یا نامزدی اهدا میشود.در بعضی از خانواده های ایرانی رسم بر این است که انگشتر نامزدی یا نشان را با سلیقه ی خودشان خرید می نمایند و در مقابل خانواده هایی هستند که اعتقاد دارند عروس خود باید اجازه انتخاب انگشتر نامزدی را داشته باشد.

اگر امکان انتخاب انگشتر نامزدی را به عهده خودتان گذاشتند ابتدا تصمیم که چه مدل حلقه ی ازدواجی دوست دارید و میخواهید پسند بکنید .اگر از آن دسته از افرادی هستید که از حلقه های ست و ساده برای خود میپسندید پیشنهاد میکنیم انگشتر نامزدی شیک و تک انتخاب کنید که مقداری پر نگین تر باشد.
اما اگر جزئ آن دسته از افرادی هستید که از مدل حلقه های پرنگین خوشتان می آید پیشنهاد ما این است که در عوض انگشتر نامزدی خود را ساده و کم نگین انتخاب کنید تا در آینده از آن بتوانید به جای حلقه ی ازدواج استفاده کنید.

نکات مهم در خرید انگشتر نامزدی شیک و تک

حلقه هایی که نگین زیادی دارند برای استفاده همیشگی و روزانه مناسب نیستند چون نگین ها با گذشت زمان رنگشان تیره و کدر میشود و درخشش اولیه ی خود را از دست می دهد. برای خرید انگشتر نامزدی شیک و تک برای عروس خانم از جنس طلا انگشتر خرید کنید و برای اقا داماد بهتر است از جنس پلاتین خرید کنید.

اجرت ساخت انگشتر

مزد ساخت میزان کار و زحمتی است که سازنده بر روی طلا انجام داده است و بسته به اینکه طلا با ماشین یا قالب در تعداد بالا تهیه شده که در این صورت مزد و اجرت پایینی دارد و طلاهایی که کار دست و تعدادشان کم می باشد مزد و اجرت بالایی دارند و این اجرت بالای طلاهای دست ساخت به این معنی نمیباشد که تمام طلاهای ساخت ماشین مزد و اجرت کمی دارند .

در بعضی موارد طرح طلا پیچیده است و نوع سوار شدن سنگ ها روی طلا در بالا بردن میزان هزینه اجرت و مزد طلا موثر است.بعضی از افراد به طلا از نظر زیبایی و منحصر بودن نگاه میکنند و برای داشتن این چنین طلاهایی حاضر هستند هزینه بالایی بپردازند در حالی که عده ی زیادی هستن که به طلا به عنوان سرمایه نگاه میکنند و هزینه ساخت و اجرت طلا را محاسبه میکند وسعی میکنند طلایی خریداری نمایند که هزینه ساخت و اجرت پایینی داشته باشد.

سایز مناسب انگشتر نامزدی

موقع خرید انگشتر نامزدی شیک و تکدقت کنید سایز مناسب دستتان خریداری نمایید هیچ موقع انگشتر تنگ در دستتان نکنید چون تنگی انگشتر باعث میشود با گذشت زمان روی فرم انگشتتان تاثیر نامطلوبی میگذارد. و اگر از انگشتری خوشتان امده است که سایز ان متناسب با سایز انگشتان نمی باشد خرید ننمایید تا بعدا دچار مشکل نشوید.تلاش کنید انگشتری انتخاب کنید که مناسب دستتان باشد.

انگشتر نامزدی با طلای زرد یا طلای سفید

اولین تصویری که از طلا در ذهن ما مجسم می شود زرد یا سفید میباشد. در واقع طلا با فرآیند ها و ترکیبات شیمیایی و ترکیب با سایر فلزها به هر رنگی می تواند دربیاید رنگهایی نظیر (قرمز،مشکی،زرد و صورتی و سبز و….).به عنوان مثال طلای قرمز از ترکیب و فرایند آلیاژ مس با طلا به دست می آید،طلای سفید از ترکیب و فرایند آلیاژ پلادیوم و نقره ساخته میشود. و از آلیاژ ایندیم برای آبی رنگ کردن طلا استفاده می شود.امروزه استفاده از طرح ها و رنگ های گوناگون در صنعت ساخت طلا به بازار فروش طلا رونق قابل توجهی داده است.

بعضی از طلا فروشها در موقع فروش طلای سفید آن را گران تر از طلای سفید می فروشند و موقع خرید طلای سفید از شما ارزانتر از قیمت طلای زرد خرید میکنند. طلای زرد در هنگام آب کردن طلا مرغوب تر از طلای سفید است.شما باید بدانید اختللاف قیمت هنگام خرید طلا با قیمت آن هنگام فروش خیلی ناچیز است و باید بفهمید این چنین قانونی وجود ندارد.

انگشتر های نامزدی پرطرفدار

صنعت مد روی طلا و جواهرات هم اثر گذاشته است و هرروزه شاهد هستیم طلا و جواهراتی در طرح ها و مدل های متنوع و گوناگون روانه بازار میشود. جدیدا برخلاف چند سال گذشته که طلای سفید در بورس بود و مورد توجه بیشتر افراد بود . امسال طراحان مد برای رونق بخشیدن به صنعت طلا سازی از رنگ زرد و رز گلد در طراحی طلا و رونق بخشیدن به این صنعت استفاده میکنند.

برای خانم هایی که از مد روز پیروی میکنند خرید این رنگ طلا بیشتر از طلای سفید توصیه میشود. برای خرید طلایی با قیمت مناسب برای هدیه دادن یا برای استفاده خودتان میتوانید از طرح طلاهایی که روی چرم کار شده اند یا استفاده از سنگ های مصنوعی روی طلا استفاده کنید. برای انتخاب و خرید طلا و حلقه ازدواج میتوانید با تشریفات عروسی خود مشورت کنید .

با پرشکوه بمانید تا نامزدی پرشکوه داشته باشید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *