آداب و رسوم مراسم نامزدی

آداب و رسوم مراسم نامزدی , پرشکوه : درباره آداب و رسوم مراسم نامزدی باید بگوییم که هر شهر و منطقه ای قوانین خاصی برای برگزاری مراسم ها دارد و باتوجه به آداب و رسوم عروس و داماد مراسم نامزدی می تواند متفاوت تر از سایر نامزدی های شهرهای دیگر برگزار شود و از آن جایی که مراسم نامزدی مثل عروسی تعریف واحدی را ندارد به هر شکلی که میزبان بخواهد اجرا می شود این مراسم می تواند در یک جمع خانوادگی و یا به شکل مراسم های مجلل و بزرگ برگزار شود. تصمیم گیری و سلیقه عروس و داماد هم در برگزاری مراسم نامزدی مهم است.

آداب و رسوم مراسم نامزدی

آداب و رسوم مراسم نامزدی

آداب و رسوم مراسم نامزدی

معمولا در بحث درباره زمان برگزاری مراسم نامزدی تفاوت هایی در بین خانواده ها ممکن است باشد و هر کدام از خانواده ها برای خودشان دلیل خاص و منطقی را دارند و این تفاوت ها ممکن است از نحوه تعیین زمان برگزاری مراسم گرفته تا نحوه پذیرایی را شامل شود. برای مثال در تعیین زمان برپایی مراسم نامزدی نظرات مختلفی وجود دارد. بعضی از خانواده ها عقیده دارند که آداب و رسوم مراسم نامزدی بعد از آشناییی دختر و پسر برگزار شود تا اطرافیان و اشناهای دور و نزدیک هم با همدیگر جمع شوند و خانواده ها با این مراسم نامزدی را اعلام کنند،
اما خب بعضی خانواده ها هم تمایل دارند که انجام تشریفات مراسم نامزدی باید بعد از تکمیل شدن تمام برنامه های عروس و داماد و بعد از گذشت چند سال از دوره آشنایی و اتمام درس و تهیه مسکن، و مشخص شدن شغل داماد باید مراسم نامزدی را برگزار کنند. در مشخص کردن تاریخ دقیق باید بگوییم که بیشتر خانواده ها دوست دارند که در مورد تعیین زمان و روز مراسم به علت اعتقاد داشتن به خوش یمنی اعیاد مذهبی مراسم جشن را، در روزهای خاص و مبارک برگزار کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *