آتلیه عکاسی برای عروسی

آتلیه عکاسی برای عروسی, پرشکوه : کلمه آتلیه مترادف:کارگاه،نگارخانه،نگارستان می باشد .
کلمه ی آتلیه ریشه ی فرانسوی دارد(Atelier)ترجمه فرانسوی آتلیه به معنی کارگاه می باشد که اغلب در اشاره کردن به کارگاهی که در آن یک یا جند هنرمند به کارهای هنری یا تزئینی مشغولند به کار می رود یا کارگاهی هنری که در آن چند هنر جو زیر نظر استاد به کار مشغولند و یا جایی که در آنجا فعالیت هنری انجام می شود.

آتلیه عکاسی برای عروسی

آتلیه عکاسی برای عروسی

هنرمندان اروپایی از روش آتلیه ی فرانسوی این روش که سبک معیار قرون وسطا تا قرون ۱۸و۱۹بود استفاده می کردند.در قرون وسطی و در اروپا ،روش کار آتلیه ی فرانسوی به وسیله ی اصناف محلی،تهیه و تنظیم می شد.

شاگردانی که زیر نظر استاد آموزش می دیدند از سنین پایین کار کردن در زمینه های ساده را شروع میکردند و پس از گذشت چند سال در کارشان ماهر و حرفه ای می شدند تا به درجه استادی می رسیدند.این شیوه آموزش با افول صنوف تغییر کرد .و آکادمی ها روش آموزش برتری محسوب شدند بااینکه هنرمندان بسیاری آموزش و استفاده از هنرجویان را ادامه دادند.

هزینه آتلیه عکاسی برای عروسی

بودجه شما یک عامل مهم استبودجه و هزینه ای که برای خدمات آتلیه عکاسی برای عروسی در نظر میگیرید یک عامل مهم در تصمیم گیری های شما می باشد،شما قبل از مراسم عروسیتان لیستی از تدارکات تهیه میکنید و مقدار هزینه ای که برای هرکدام از آنها صرف خواهید کرد را درنظر میگیرید در این میان بدون شک برای خدمات عکاسی و فیلمبرداری نیز بودجه و هزینه ای نیز در نظر مییرید بهتر است بدانید هرچه قدر هزینه ی بالاتری بپردازید خدمات ارزنده و بهتری دریافت خواهید کرد .

برخی از آتلیه ها در مقابل خدمات ارائه داده خود هزینه ی کمی به شما پیشنهاد میکنند که جای سوال دارد که در ذهن شما چند سوال ایجاد میکند از جمله اینکه تجربه ی این عکاس و آتلیه عکاسی برای عروسی چقدر است آیا میتواند کار خوبی ارائه دهد؟اتلیه ی که انتخاب کردید آیا مجهز است و امکانات کافی برای ارائه دارد.و اینکه شما واقعا به مقدار پولی که می پردازید خدمات گرفتید یا نه؟

بررسی صلاحیت آتلیه عکاسی

باید دقت کنید که این آتلیه کار عکاسی از عروس را در کنار بقیه کارها میکند و تعدادی نمونه کار ارائه می دهدیا اینکه این آتلیه به طور تخصصی و حرفه ای کار عکاسی عروس را انجام می دهد..در اغلب موارد آتلیه هایی که به طور غیر منطقی قیمت پایینی دارند دلیل محکممی وجود دارد که این آتلیه ها را بپذیریم یا از آنها صرف نظر کنیم.با دقت زیاد متوجه دلایل خواهید شد.
از انتظارات و خواسته های خود یک لیست تهیه کنید.از میزان ارائه ی خدمات و گستره ی خدمات آتلیه های عروسی باخبر بشوید هرچند ممکن است این کار به نظر شما ساده بیاید.در برخی آتلیه های عکاسی ممکن است تمامی عکس ها را در قالب یک سی دی ارائه دهند و در مقابل هستند آتلیه هایی که فقط عکس های منتخب را چاپ میکنند و در قالب یک آلبوم ارائه می دهند.

از تمام کارها و خدماتی که از آتلیه عکاسی برای عروسی و عکاس انتظار دارید را در یک فهرست لیست کنید از آلبوم ها،تعداد عکس های پرینت شده،نوع و طرح جلد آلبومتان،نمونه عکس هایی که روی حافظه یا سی دی ،تعداد عکس های بزرگ شده روی قابل و مشخص کردن اندازه آنها،اگر میخواهید عکاس دوم داشته باشید به لیست فهرستتان اضافه کنید و هرچیزی که از عکاس خود انتظار دارید لیست تهیه کنید تا بتوانید بفهمید که بین خواسته ها و انتظارات شما و آنچیزی که آتلیه ارائه می دهد تا چه اندازه تفاوت و شکاف وجود دارد.

آلبوم های عکس،گالری و نمونه عکس

مهم ترین فاکتوری که در انتخاب عکاس و آتلیه این است که از نمونه کارهای عکاس یا آتلیه دیدن فرمایید و با نمونه کارهای دیگر عکاس ها و آتلیه ها مقایسه کنید و ببینید که خوشتان می آید یا نه.تا زمانی که نمونه کارهای عکاس و یا آتلیه مورد نظرتان را ندیده اید اقدام به بستن قرارداد نکنید.

توجه کنید که آتلیه ها برای خوب نشان دادن کار خود به مشتری روی آلبوم ها و نمونه کارهایی که به مشتری نشان می دهند بسیار با دقت کار میکنند تا مشتری با دیدن این نمونه کارها تحت تاثیر قرار بگیرد.در بعضی موارد در تهیه نمونه کارهای خود از نورپردازی و مدل عالی استفاده می کنند تا مشتری با دیدن این نمونه کارها فکر کنند کار این عکاس یا آتلیه در حدد عالی می باشد .برخی از زوجها وقتی عکس های عروسی خود را با نمونه کارها یا آلبوم های عکاس یا آتلیه عکاسی برای عروسی که قبلا به آنها نشان داده شده بود مقایسه میکنند از تفاوت کارها مقداری شوکه می شوند.

تجربه آتلیه عکاسی برای عروسی

برای هر کاری باید تجربه کسب کرد و این کار مهم را باید از جایی آغاز کرد اما این آغاز نباید شب عروسی شما باشد. شک نکنید عکتاس شما حرفه ای و باتجربه است عکاس شما می داند که در شرایط مختلف چه کارو عکس العملی نشان دهد،مطمِئن باشید برای انجام کارش از دانش و مهارت خاصی برخوردار است و در صورت بروز هر اتفاقی و شرایطی که در شب عروسی شما ممکن است اتفاق بیافتد میتواند خود را وفق دهد و کار خود را ادامه دهد.

شب عروسی یکی از مهم ترین و تکرار نشدنی ترین شب های زندگی شما می باشد ومطمئنا شما نمیخواهید در این شب حکم موش آزمایشگاهی را برای عکاس بی تجربه داشته باشد شما قرار است ۹۹درصداز زمان شب عروسی را در کنار عکاسی باشید که باید شایسته و لایق شما باشد و باید تجربه ای که لایق شما باشد را داشته باشد.

رفتار و طرز برخورد عکاس

عکاس شما یکی از یاران شما در طول عروسی است که شما را همراهی میکند کسی که در مهمترین شب زندگیتان در کنار شما حضور دارد و به شما اطمینان می دهد که جشن عروسی شما به بهترین صورت برگزار می شود،در جشن عروسی شما عکاستان ممکن است به شما در انجام کارهای جزئی همچون بستن دکمه ی لباستان یا رساندن و دادن یک لیوان آب به شما یا کمک کردن به شما هنگام پوشیدن لباستان یا مرتب کردن لباستان ب شما کمک کند .راحت بودن با عکاس خود مسئاله ی مهمی است چون شما ۹۹درصد از وقتتان را در جشن شب عروسیتان میخواهید در کنار عکاس باشید.

اعتماد به آتلیه عکاسی

قانون طلایی-کسی را انتخاب کنید که به او ۱۰۰درصد اطمینان دارید.
کسی را انتخاب کنید که ۱۰۰درصد مورد اعتماد و اطمینان شما باشد ،اگر حس کردین که از نحوه برخورد عکاس زیاد راضی نیستید یا با او احساس راحتی نمیکنید وقت خود را تلف نکنید و دنبال عکاسی باشید که بتوانید با او احساس راحتی داشته باشید و مطمئن باشید که می توانید با او رابطه ی خوبی برقرار کنید و مهم است بدانید که میتوانید به خوبی باهم همکاری کنید اگر از تصمیم خود مطمئن بودید میتوانید با خیالی آسوده کارها را به عکاس بسپرید و اجازه دهید کار خودش را شروع کند .

قرارداد آتلیه عکاسی و فیلم برداری

بهترین و قانونی ترین روش ارتباط شما وآتلیه ی عکاسی متن قراردادی است که بین شما و اتلیه ی مورد نظرتان بسته میشود. در قرارداد مشخص میشود شما دقیقا چه خدماتی از سوی آتلیه دریافت میکنید و عکاسان اتلیه چه وظایف و مسئولیت هایی دارند و شما در ازای چه خدماتی هزینه باید بپردازید و کارها به گونه ای که باید باشد پیش نرود چه اتفاقی می افتد.

در موقع بستن قرارداد دقت کنید که آتلیه با چه شرایطی با مشتریان خود قرارداد تنظیم میکند قبل از امضای قرارداد متن و مفاد آن را به دقت مطالعه کنید شما باید از نکته به نکته قرارداد به خوبی آگاه شوید و اگر جایی از ان برایتان نامفهوم باشد درباره آن میتوانید سوال کنید .وقتی مشاهده کردید مسئولین آتلیه در جواب دادن به سوالات شما شانه خالی میکنند یا اصلا حرفی از قرارداد به میان نمی آورند هشیار باشید و این کار را به عنوان هشدار و نشانه ی بزرگ خطر بدانید.

آنها واقعا چکار میکنند؟(کار اصلی آنها چیست)مطمئن باشید که عکاستان واقعا کارش عکاسی باشد در این باره تحقیق و پرس و جو کنید.شما برای تحقیق از عکاستان میتوانید در مدت ساعت کاری با عکاس خود تماس داشته باشید و از خود او سوالاتی در این مورد داشته باشید تا مطمئن باشید که عکاس شما یک راننده ماشین یا یک دانشجو که دوربین را به دست میگیرد و در اوقاتی که کار انجام نمی دهد به کار عکاسی یا فیلم برداری از مجالس می پردازد.

فیلم برداری در آتلیه عروس داماد

کار عکاس با کار فیلم بردار کاملا باهم فرق دارند شاید انتخاب و پیدا کردن یک عکاس حرفه ای کمی ساده تر از پیدا کردن یک فیلمبردار خوب باشد بعضی از افراد این دو کار را در کنار همدیگر انجام می دهند اما این دو کار به مهارت های متفاوتی نیاز دارند پس باید مطمئن باشید که عکاس و فیلم بردار شما جدا باشد و هرکدام در زمینه ی کاری خود باید ماهر و حرفه ای باشند.

همکاری عکاس و فیلم بردار

در بعضی از آتلیه ها عکاس و فیلم بردار باهم همکاری و هماهنگی خوبی ندارند و بعضی دیگر نیز بخوبی باهم هماهنگی و همکاری میکنند لازم به یاد آوری میباشد که شما هزینه ای در قبال خدمات عکاسی و فیلمبرداری پرداخت کرده اید ،پس اگر دیدید عکاس و فیلم بردارتان باهم هماهنگی نمیکنند و کنار نمی آیند دنبال آتلیه عکاسی برای عروسی دیگر باشید.چون شما دارید برای بهترین شب زندگیتان تصمیم میگیرید و برای داشتن عکس ها و فیلم های باکیفیت بهتر است عکاس و فیلم بردارتان به خوبی و با هماهنگی کنار هم کارکنند .

پرشکوه , پرشکوهترین  و بهترین آتلیه عکاسی عروس و داماد را برای شما معرفی میکند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *